21.05.2024 - Bodrum Besiad - Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği
Bodrum Besiad – Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği

Yangın Bölgesine Dayanışma Ziyareti

BESİAD Ailesi öncülüğünde 15 Ağustos Pazar günü gerekli ve kıymetli bir etkinlik gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu üyeleri ve duyarlı vatandaşlarla birlikte yaklaşık 150’ye yakın kişi; Pazar günlerini Mazı ve Çökertme’deki işletmelerde geçirerek maddi ve manevi destek ziyaretinde bulundu.

Esnaf, işletmelerin açık ve eksiksiz hizmet durumunda olduğu, tek isteklerinin rezervasyon iptali olmaması ve bölgenin eskisi gibi tatil için tercih edilmesi olduğunu belirttiler.

Yangın nedeniyle oluşan hasarlarını onarmaya çalışan ve en kısa sürede faaliyetlerini sürdürmek isteyen işletmelerin, problemlerine ve çözüm konularına değinildi. Açık olan işletme sahipleri ve bölge muhtarları ile görüşüldü. Bodrum Belediyesi, kaymakamlık ve valilik tarafından sağlanan yardım ve destekler hakkında bilgi alındı.

Bölgenin demografik ve ekonomik yapısının, doğasının korunması için motivasyona ilişkin konular ve teknik tespitler sağlandı.

BESİAD Başkanı Engin Kaplan, ‘’Önümüzdeki süreçte konu ile ilgili emek ve hassasiyetimizin diri ve etkin olması gerektiğini” vurguladı.

Sn. Engin Kaplan sözlerine; “Bölgedeki işletmeler açık, hizmetlerinde hiç bir aksama yok, tatil ve dinlence için en çok tercih edilebilecek bölge olma özelliğini koruyor.”

“Bu anlamda yaralarımızı birlikte sarmak için herkesin destek ve dokunuşu büyük önem taşıyor.”

“Yanan ağaçlarımızın yeniden dikilmesi konusunda gösterilecek olan hassasiyet, sürecin insan eliyle olumlu yönde hızlanması, bölgenin demografik yapısının korunması büyük önem taşıyor. ‘’ ifadelerini kullandı.

Bir gün boyunca hem Mazı hem de Çökertme ’de farklı işletmelere müşteri olan katılımcılar, keyifli bir günü güzelmesajları ve birliktelik içeren duygularını geride bırakarak ziyaret sona erdi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ