22.06.2024 - Bodrum Besiad - Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği
Bodrum Besiad – Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği

BESİAD’DAN VERGİ DAİRESİNE ZİYARET

BESİAD’DAN VERGİ DAİRESİNE ZİYARET

BESİAD yönetim kurulu üyeleri, Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Sn. Sait Orulluoğlu’nu ziyaret ederek güpandemi koşullarında Bodrum’da sektörlerin durumuna dair bir dizi konuda görüş alışverişinde bulundu.

BESİAD yönetim kurulu başkanı Engin Kaplan, turizm’den inşaata, yatçılıktan, yeme içme sektörüne kadar bir çok sektörün genel durumunu ve sıkıntılarını, iş dünyasının içinden bilgiler ile dile getirdi. Bodrum’un pandemi döneminde yaşadığı popülaritenin, avantajları yanında öngörülebilir ve yönetilebilir olmayan büyüme, ardından yaşanabilecek enkazlar, geçmişte yaşanan örnekleri gibi tehlike arzeden tarafları üzerinde tepsitler yapıldı. Bu gibi olumsuz sonuçların tüm yükünün Bodrum’un yerel firmalarının sırtında kaldığı belirtildi.

Yönetim kurulu üyelerinin de kendi sektörleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda Başkan Engin Kaplan özellikle yeme içme sektörünün durumu, yaşanan mağduriyetler ve bu tablonun toplumsal sonuçlarından duyulan endişeleri dile getirdi. Bu sektör ile ilgili vergi dairesinin mevzuat ve yasalar çerçevesinde bir süre pozitif ayrımcılık yapmasını rica etti. Sn. Orulluoğlu ise yasalar ve mevzuat çerçevesinde olabildiğince toleranslı davrandıklarını, bu bilgilendirme noktasında da gereken hassasiyeti göstereceklerini dile getirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ