23.07.2024 - Bodrum Besiad - Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği
Bodrum Besiad – Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği

BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Nazlıoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı basın açıklamasında “Gerek nüfus, gerekse ekonomik büyüklük sıralamasında birinci sırada bulunan Bodrum’a Muğla’nın 7 milletvekilinden en az bir tanesinin sunulması bir jest değil aksine Bodrum’un siyasal bir hakkıdır…” dedi.

BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Nazlıoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı basın açıklamasında “Gerek nüfus, gerekse ekonomik büyüklük sıralamasında birinci sırada bulunan Bodrum’a Muğla’nın 7 milletvekilinden en az bir tanesinin sunulması bir jest değil aksine Bodrum’un siyasal bir hakkıdır…” dedi.

Bodrum Gündem Haber

BESİAD “Siyasi parti yönetim kurulları ve başkanlarına çağrımızdır…” başlıklı bir basın açıklaması yaptı. BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Nazlıoğlu tarafından yapılan basın açıklamasının başında; “Gerek nüfus yoğunluğu gerekse ekonomiye katkısı açısından Muğla’mızın en büyük ilçesi olan Bodrum’un 32 yıldır TBMM de temsil edilemiyor olmasını Bodrum’un uğradığı büyük bir kayıp ve haksızlık olarak görüyoruz…” dedi.

Bodrum’a Muğla’nın 7 milletvekilinden en az bir tanesinin sunulması haktır…

Nazlıoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “Amacımız, sadece Bodrum’un sağlıklı büyümesi değil, ürettikleri ve geçmişten gelen değerlerinin gelecek nesillere de aktarılabilmesidir. Bodrum’un önde gelen sivil toplum kuruluşu olan Besiad Yönetimi olarak Bodrum adına bu çağrıyı yapmayı görev addediyoruz. Gerek nüfus, gerekse ekonomik büyüklük sıralamasında birinci sırada bulunan Bodrum’a Muğla’nın 7 milletvekilinden en az bir tanesinin sunulması bir jest değil aksine Bodrum’un siyasal bir hakkıdır…”

Partilerin Genel Merkezlerine Çağrı…

Nazlıoğlu açıklamasının devamında; “Tüm siyasi partilerin Bodrum temsilcilikleri başta olmak üzere, genel merkez yönetimlerini ve hatta tüm yurttaşlarımızı bu haklı çağrımıza kulak vermeye ve gereği için destek olmaya davet ediyoruz. Bu çağrımız bütün partilerimiz, sivil insiyatifler ve Bodrum severler için geçerlidir ve hepsini göreve davet ediyoruz. Bu kadar hızlı plansız büyüyen ve göç alan Bodrum’un sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için bu şarttır…” dedi.

Sadece nüfus açısından bile değerlendirilse Miletvekilliği Bodrum’un siyasi bir hakkıdır…

Nazlıoğlu Bodrum; İlk olarak 1957 yılında vekilimiz Zeyyat Mandalinci ve ikinci olarak da 18. Dönemde 1987- 1991 yılları arasında Musa Gökbel ile temsil edildiğini anımsatarak, Mecliste 32 yıldır Bodrum’u temsil eden bir vekilin bulunmadığına dikkat çekti. Nazlıoğlu “2022 yılı verilerine göre Muğla ilçelerinin nüfusu: Bodrum:192.964, Fethiye: 177.702, Milas: 147.416, Menteşe: 120.627, Marmaris: 97.818, Seydikemer: 62.622, Ortaca: 54.478, Dalaman: 47.482. Sadece nüfus açısından bile değerlendirildiğinde Bodrum’dan bir milletvekilinin TBMM’de Bodrum’u temsil etmesinin siyasi bir haktır…” diyerek açıklamasını tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ