22.06.2024 - Bodrum Besiad - Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği
Bodrum Besiad – Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği

BESİAD, MİLLETVEKİLLERİNİ İŞ İNSANLARI İLE BULUŞTURDU

BESİAD, MİLLETVEKİLLERİNİ İŞ İNSANLARI İLE BULUŞTURDU

Önümüzdeki ay yapılacak olan Türkiye Genel Seçimlerinde Milletvekili olmak için Partilerin Muğla’dan aday olan Milletvekili adayları, Üç aşamalı olarak BESİAD üyeleri ile bir araya geliyorlar.

Siyasete atılacak adaylarının 15 Mayıs tarihini heyecanla bekleyişleri devam ederken, Bodrum’un en etkin iş insanları kuruluşu olan Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) geçtiğimiz gün Millet İttifakı Muğla Milletvekili Adayları ile üyelerini BODTO Konferans Salonu’nda bir araya getirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Nazlıoğlu’nun yaptığı açılış konuşması ve Ahmet Biçer’in moderatörlüğünde gerçekleşen, buluşmaya CHP Muğla 1. Sıra Milletvekili adayı Cumhur Uzun, 3. Sıra Milletvekili Süreyya Öneş Derici, 7. Sıra Milletvekili Salih Büyükdöverlioğlu, İyi Parti Muğla 1. Sıra Milletvekili Metin Ergun 3. Sıra Milletvekili Mehmet Tosun ve 6. Sıra Milletvekili Tulgay Hasar Katıldılar.

Bodrum esnaf ve iş insanlarının sosyalleşmesi, örgütlenmesi ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulan BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Nazlıoğlu; “Bodrum’dan 32 yıldır milletvekili çıkarılamadığını ifade ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi; Gündemimiz ülkemizde cumhurbaşkanı seçimleri olduğu için üye buluşmamızı Muğla ve Bodrum milletvekili adaylarımızı tanımak, Bodrum için plan ve projelerini  öğrenmek adına düzenledik.” Diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“İlkini bugün Millet İttifakı Milletvekili adaylarımızla gerçekleştiriyoruz. 32 yıldır mecliste sesini duyuramayan Bodrum’un 2022 yılı resmi nüfusu 192 bin 964. Bu sayının 98 bin 607 erkek, 94 bin 357 kadın. Su kullanımı ve toplanan çöp miktarından yola çıkarak Bodrum Belediyesi tarafından nüfusun yaklaşık 400-450 bin civarında olduğu belirtiliyor. 150 binin az da olsa üzerinde bir seçmen sayısına sahip olan Bodrum’un 2023 Genel Seçimlerinde Bodrumdan en az iki milletvekilini 28.Dönem Milletvekili olarak TBMM’ne göndermesini temenni ediyoruz. İster mantıksal olarak, ister matematiksel, ister sosyolojik, isterse duygusal olarak bakılsın, mutlaka Bodrum’dan milletvekili çıkarmasıdır doğru olan.

İş dünyası olarak Milletvekili adaylarımızın Bodrum ile ilgili projeleri, istihdama yönelik, ekonomik olarak, ve Bodrumdaki hızlı büyümeye  ilişkin plan ve projeleri neler öğrenmek istediğimiz.

Muğla milletvekili adaylarımızın yanı sıra Bodrumdan 2 milletvekili adaylarımızın olması da, birisininde kadın olması  Bodrum  için ayrıca umut verici. BESİAD üyemiz olan  Mehmet Tosun’un da vekil adayı olması BESİAD adına gurur kaynağı olduğunu da belirtmek isterim.

Bütün vekil adaylarımızın yollarının açık olmasını diliyorum.

Sözlerime bağlı olduğumuz konfederasyon Türkonfed, Gesifed ve BESİAD’ın cumhuriyetimizin ikinci yüzyılımızın ilk hükümetine ve Muğla milletvekili adaylarımıza olan çağrımız ile son vermek istiyorum.

*demokrasi 4-5 yılda yapılan seçimlerle çoğunluğun oyunu alanın iktidara gelmesi değildir. Anayasal temel haklara daima riayet edilmelidir. Cumhuriyet değerlerini iyi kavramış , özgürlükçü bir anayasa, ihtiyacı olanlar için bir güvenlik ağı sağlayarak, yoksulluğu-eşitsizliği azaltarak ve sosyal hareketliliği teşvik ederek ekonomik büyümeyi desteklemeye yardımcı olacaktır.  Ayrıca güçlü kurumlar ekonomik büyüme ve kalkınmaya elverişli, istikrarlı, öngörülübelir ve şeffaf ortam yaratmak için gereklidir. Güçlü bir kurumsal çerçeve; ekonomik ilerleme için kritik olan yatırım, yenilikçilik, girişimcilik ve iyi yönetimi teşvik etmeye yardımcı olabilir.

*ülkemizi krizlere, afetlere, sosyo-ekonomik eşitsizlik yaratan tüm koşullara karşı dayanıklı hale getirmek ve dünyanın dönüşüm hızını dinamik yeniliklere entegre olarak yakalamak zorundayız. Ekonomiyi bilgi ve bilimden şaşmadan yönetirken; deprem başta olmak üzere afetlerden pusulamızın şaşmaz noktasınında yine bilgi ve bilimden geçtiğini unutmamamlıyız. Yönetim süreci aslında ekonomiyi dayanıklı kılmak için liyakat, şeffaflık ve hesap verir bir anlayışın ta tesisini gerekli kılıyor.

*sivil toplumu güçlendirmek, ekonomiden demokrasiye her alanda ülkemizin dayanıklılığını artıracaktır. Gelişmiş ekonomi ve demokrasilerin ortak özelliği güçlü stk’ları sayesinde denge ve denetleme görevide üstlenmeleridir.  Esnek, çevik ve hızlı yapılarıyla, stk’ların organizasyon ve koordinasyon yetkinliği afetler karşısında toplumsal dayanıklılığı da artıracaktır. İşte bu nedenle  yerel yönetimler, sivil toplum ve iş dünyası kuruluşlarının kapsayıcı bir şekilde kriz ve afetlerde  süreçlere etkin bir mekanizma ile katılmaları gerekmektedir.”

BESİAD Üyeleri ve geleceği Cumhur İttifakı Partileri Muğla Milletvekilleri 27 Nisan’da BODTO Konferans Salonu’nda 10:00-12:00 Saatleri arasında bir araya gelirken, Türkiye İşçi Partisi ve Memleket partisi milletvekili adaylarıda  4 Mayıs tarihinde 12:00-14:00 saatleri arasında  BESİAD Üyeleri ile bir araya gelecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ