21.05.2024 - Bodrum Besiad - Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği
Bodrum Besiad – Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği

BESİAD-GESİFED İş İnsanları Zirvesi

BESİAD-GESİFED İş İnsanları Zirvesi

Bodrum Esnaf ve İŞ insanlarının sosyalleşmesi, örgütlenmesi ve iş dünyasına yönelik geliştirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulan ve bu vizyon ile faaliyetlerine devam eden Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD), Geleneksel Üye Buluşmasını Chinese Inn Midtown’da gerçekleştirdi.

BESİAD 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Nazlıoğlu ve yönetim kurulu,  27-29 Ekim’de 9’uncusunu gerçekleştirilen BESİAD – GESİFED İş İnsanları Zirvesi’nin ulusal medya, iş ve ekonomi dünyasındaki sonuçlarını paylaşmak ve BESİAD ailesine yeni katılan üyelerine plaket takdimini yapmak için BESİAD üyeleri ile bir araya geldi.

Başkan Neslihan Nazlıoğlu açılış konuşmasına 24 Kasım Öğretmelerini gününü kutlayarak başladı. Konuşmasında kadına yönelik şiddete de değinen Nazlıoğlu, yaptığı açıklamada toplantı yaptıkları günün 25 Kasım, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü.” Olduğunu belirterek, dünyanın her yerinde; yaşamın her alanında kadınların karşılaştıkları ayrımcılığı, sömürüyü, cinsiyet eşitsizliğini, ev içi şiddet ve toplumsal şiddete dikkat çekerek mücadele ve dayanışma ruhuyla kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için etkin ve daim mücadele için toplumu, ilgili kurum ve kuruluşları görevlerini yerine getirmeye çağırdıklarını söyledi. Bunların yanı sıra yasaların uygulanmaya başlanmasını, İstanbul sözleşmesinin tekrar hayata geçirilmesini de Besiad olarak talep ettiklerini, ifade eden Nazlıoğlu, üyelere “hoş geldiniz” diyerek üye buluşma toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Nazlıoğlu, pandemiden dolayı gerçekleştirilemeyen BESİAD İş İnsanları Zirvesinin 27-29 Ekim tarihlerinde GESİFED ile birlikte düzenlendiğini belirterek, BESİAD 9. İş İnsanları Zirvesi’nin ardından basın ve kamuoyundaki yansımalarını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Pandeminden en çok etkilenen sektörlerden biri olan Turizm Sektörü’nün sorunlarına da değinen Nazlıoğlu, ağırlıklı üyelerinin Turizm sektöründe faaliyet gösterdiğine dikkat çekerek, sektördeki yeni iş fırsatları, yeni olanaklar, yeni network sağlanması amacıyla 12’nci dönem yönetim kurulu olarak Denizli, Aydın, Muğla gibi şehirlerin temsilcilerini, dernek üyelerini ile bir araya getirerek, iş birlikleri yapmalarını ve motivasyon sağlamalarını hedeflediklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “23 Temmuz’da federasyonumuz GESİFED ile gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantısında kararı aldık ve hızlıca BESİAD yönetim kurulu ile çalışmalarımıza başladık. İlk olarak ulusal ve yerel basınla bir araya gelerek zirvenin lansmanı yapıldı.

23-25 Eylül’de Cumhuriyet, Ekonomist Dergisi, Akşam, Dünya Gazetesi, Aydınlık Gazetesi ve ekonomi yazarlarını Bodrum’a davet ettik. Amacımız Bodrum iş dünyasını ön plana çıkarmak ve bütün Türkiye’deki iş dünyasının dikkatini Bodrum’a çekmekti. Bu bağlamda bağlı olduğumuz konfederasyounumuz  TÜRKONFED, TÜSİAD, GESİFED ve diğer federasyonların desteği ile 20 yıllık kültüre sahip olan en büyük iş zirvesini büyük bir katılım ve başarı ile gerçekleştirdi. Bu organizasyona katılan ve destek veren herkese teşekkür ederim.”

Her ay gerçekleştirilen Geleneksel Üye Buluşmasında olduğu gibi BESİAD ailesine yeni katılan üyelerine, Başkan Neslihan Nazlıoğlu ve 12’nci dönem üye komisyonu yönetim kurulu üyeleri Ahmet Gümüş, Elvan Bilgin, Feridun Sezgin, Murat Özkaya tarafından takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ