21.05.2024 - Bodrum Besiad - Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği
Bodrum Besiad – Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği

BESİAD 8.İş İnsanları Zirvesi Gala Yemeğinde Sürprizler Yaşandı

BESİAD 8.İş İnsanları Zirvesi Gala Yemeğinde Sürprizler Yaşandı

-BESİAD 8.İş İnsanları Zirvesi Gala Yemeğinde Sürprizler Yaşandı…

-Ahmet Aras Mareşal Atatürk Fotoğrafını Aldı…

-BESİAD 8.İş İnsanları Zirvesinde resimlerden Elde Edilen Gelir Bodrum BİLSEM Okuluna Bağışlandı…

 

BESİAD 8. İş İnsanları Zirvesi Gala Yemeği renkli anlara sahne oldu. BESİAD sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında gece boyu sergilenen resimlerin satışından elde edilen gelirleri Bodrum Bilsem Okuluna bağışladı…

 

BESİAD 8. İş İnsanları Zirvesi Gala Yemeği Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ile BESİAD 8.İş İnsanları Zirvesi katılımcıları ile gerçekleştirildi. “Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum”da gerçekleştirilen Gala yemeğinde çeşitli sürprizler ve renkli sahneler yaşandı.

BESİAD (Bodrum Sanayici ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kaplan ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen Gala yemeğinde Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın bir portresini tuvale aktaran ressam Ali Olgun’un canlı performansı ilgiyle izlendi.

Gecede Elde Edilen Gelir BİLSEM Okuluna Bağışlandı…

Resmin tamamlanmasının ardından kısa bir konuşma yapan BEASİAD Başkanı Engin Kaplan “Bu gece canlı performans ile Halikarnas Balıkçısının fotoğrafını tuvale aktaran sanatçımız Ali Olgun’a çok teşekkür ediyoruz. Bu resmi açık artırmaya çıkartmadan hatırı sayılır bir rakam ile EGİAD Başkanı Mustafa Aslan aldı. Farkındaysanız burada Ayfer Güney hanımefendinin çok özel bir teknik ile yapılan siyah/beyaz eserlerini de sergiliyor ve satışa sunuyoruz. Bu satıştan elde edilecek gelirler; öğrencilerinin üstün veya özel yeteneklerini geliştirerek bilimsel düşünme ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üretken, problem çözen bireyler haline gelmelerini, onlara gerçek yaşamda öğrenme fırsatları ve özel eğitim aktiviteleri yoluyla öğrenme sağlamak amacı ile kurulmuş olan ve Bodrum’da yeni açılan BİLSEM okuluna bağışlayacağız. Halikarnas Balıkçısı resminden alınan bedel de yine Bodrum BİLSEM Okuluna aktarılacak…” dedi.

Ressam Ali Olgun tarafından tuvale aktarılan Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın portresi EGİAD Başkanı Mustafa Aslan tarafından satın alındı.

Mareşal Atatürk Resmini Başkan Aras Aldı…

Ayfer Güney’in özel bir teknik ile hazırladığı Mustafa kemal Atatürk’ün Mareşal Üniformalı fotoğrafı için açık artırma başlayınca Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ayağa kalkarak, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bedeli olamaz, o eseri hepimiz adına ben alıyorum. Okulumuza da gereken yardım ve desteği zaten veriyoruz, bundan sonra da vermeye devam edeceğimizin sözünü veriyorum…” dedi. Bu sözlerin ardından Gala yemeğinde bir araya gelen iş insanları ve basın mensupları ayağa kalkarak Ahmet Aras’ı coşku ve saygıyla alkışladılar. Tam bu sırada gecede sahne alan İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Şeniz Çimen, Oğuz Çimen, Murat Direk ve Tankut Eşber’de İzmir Marşını söylemeye başladı. Katılımcılar da İzmir Marşı’na eşlik etti.

BESİAD Üyesi İş İnsanları özel bir teknikle yapılan eserlerin bir bölümünü hatırı sayılır bedeller ile satın alarak, Bodrum BİLSEM Okuluna destek verdiler.

TED Koleji halk Oyunları Ekibinin Muhteşem Gösterisi…

Gecenin en özel sürprizlerinden birisi de Bodrum TED Kolejinin minik öğrencileri tarafından sahnelenen Bodrum halk oyunları oldu. Bodrum TED Koleji Halk Oyunları ekibinin rengarenk kıyafetli kızları ve efelerinin performansları, özellikle BESİAD 8.İş İnsanları Zirvesine Bodrum dışından katılan iş insanları ve basın mensupları tarafından ilgiyle izlendi.

BESİAD 8.İş İnsanları Zirvesine katılan iş insanları “Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum”un gece için hazırladığı özel lezzetler ve Bodrum’un muhteşem manzarası eşliğinde geç saatlere kadar eğlendiler.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ